Üdvözöljük oldalunkon

A NOSZA (Nonprofit Szektor Analízis) Egyesület célja a civil nonprofit
szektor jogi környezetének fejlesztése.
A NOSZA fontosnak tartja,hogy független
és sokszínű civil szervezetek hatékonyan,ugyanakkor legitim módon működjenek,
fenntartható és észszerűen szabályozott környezetben. Ennek érdekében
a jelenlegi szabályozást és gyakorlatot vizsgáljuk és elemezzük,
illetve érdekérvényesítő akciókat hajtunk végre.
A NOSZA Egyesület külföldről támogatott szervezetnek minősül.

Tagjaink

Berghold Brigitta

Környezetvédelmi jogi szakokleveles általános agrármérnök. 2003-2007 az EMLA Egyesület munkatársa volt, részt vesz a NOSZA programban mint programkoordinátor. A NOSZA Egyesület alapító tagja, első három évében titkára. 2005-2007 között a jogalkotás.hu szerkesztője és elemzője. Jelenleg a for-profit szektorban dolgozik.

dr. Bíró Endre

Ügyvéd, több oktatási joggal foglalkozó szakkönyv és a Jogismeret Alapítvány kiadásában megjelent könyvek szerzője, bejegyzett közoktatási szakértő iskolajogi és non-profit jogi szakterületeken.




Bullain Nilda

Az Európai Nonprofit Jogi Központ (ECNL) ügyvezető igazgatójaként az európai civil társadalom jogi környezetének vizsgálatával és fejlesztésével foglalkozott. Az ECNL a washingtoni székhelyű Nemzetközi Nonprofit Jogi Központ (ICNL) regionális irodájaként jött létre, ahol Nilda mint vezető jogi tanácsadó tevékenykedett és számos közép-európai ország civil jogi környezetének megreformálásában vett részt e minőségében. Szakterülete: a civil társadalom jogi és pénzügyi kérdései, különösen adózási, adományozási, az önkéntességgel és a civil szféra szociális szolgáltatásaival összefüggő témák. Ezt megelőzően a Civil Társadalom Fejlődéséért Alapítvány ügyvezető igazgatója volt, korábban pedig a Magyar Parlament Külügyi Bizottságának munkatársaként dolgozott. 1988 óta tevékenykedik aktívan a civil szférában, különböző, az emberi jogokkal foglalkozó szervezeteknél. Szakértőként, trénerként 1994 óta dolgozik Magyarországon és Kelet-Közép-Európában egyaránt. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karán végzett.

dr. Fülöp Sándor

Jogász, pszichológus. 1994-2008 között a Környezeti Management és Jog Egyesület igazgatója volt, ahol közérdekű környezetvédelmi ügyvédi munkát végzett, azon kívül a környezetvédelmi jog és a civil szektor területén tudományos és oktató munkát folytatott. Fontosabb kutatási területei: közösségi részvétel, környezeti demokrácia, környezeti hatásvizsgálat, környezeti információ előállítása és terjesztése, vízvédelem és természetvédelem. 2008-tól 2012-ig a jövő nemzedékek országgyűlési biztosa volt, 2012 óta az EMLA Egyesület elnöke.

Gargya Marietta

1974-ben született, 2000-ben diplomázott az ELTE BTK angol szakán, majd később az ELTE PPK pszichológia szakán. 2007 és 2009 között a NOSZA Egyesület projektvezetője volt. Emberjogi területen többféle képzést végzett, a pszichológiában a tanácsadás és a társadalmi kérdések területe érdekli leginkább. Foglalkozott a társadalmi nemek, a társadalmi igazságosság, a kisebbségek és a részvételi demokrácia kérdésével.

dr. Kiss Csaba

Ügyvéd, 2007 óta a NOSZA elnöke. Jogászként az ELTE ÁJTK-n végzett 1994-ben, 1996-ban környezetvédelmi szakjogász másoddiplomát, 2000-ben pedig környezetvédelmi szakmérnök oklevelet szerzett. Munkáját a közösségi részvétel előmozdítása érdekében végzett jogi szakértés és jogi képviselet képezi. Tagja az EMLA-nak, a NOSZA-nak és az IUCN Környezetvédelmi Jogi Bizottságának.

Márkus Eszter

A kilencvenes évek második felében Public Relations szakértőként dolgozott. 2001-2007 között az EMLA Egyesület Nonprofit Szektor Analízis projekt-vezetőjeként foglalkozott a civil szervezetek jogi szabályozásával és jogaival, 2007-ig a NOSZA Egyesület elnöke volt. A társadalmi részvétel és az elektronikus információszabadság területén végzett kutatásokat. 2005-2006-ban a környezetvédő civil szervezetek delegáltja volt a Gazdasági és Szociális Tanácsban (GSZT). A Civilek a Nemzeti Fejlesztési Terv Nyilvánosságáért (CNNy) munkacsoport alapító tagja. 2004-2006 között NCA Civil Együttműködés és Önszerveződés Kollégium tagja. Alapítása óta a Civil Szemle „Elméletileg" rovat szerkesztője.

Nizák Péter

A Nyílt Társadalom Intézet munkatársa, és az ELTE ÁJK Politikatudományi Intézetében PhD-hallgató volt. 1989-ben az ELTE ÁITFK-n, 1993-ban pedig az ELTE BTK-n szerzett diplomát. 1992-tõl a Független Ökológiai Központ (FÖK) munkatársa, 1996-tól a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány (DemNet) igazgatója, 2002-tõl a Civil Társadalom Fejlődéséért Alapítvány (CTF) munkatársa, majd a Magyar Soros Alapítvány igazgatója. Szakmai publikációinak fő tárgya a demokráciafejlesztés, a nonprofit fejlesztési programok és a részvételi demokrácia.

Scsaurszki Tamás

1994 óta dolgozik a nonprofit szektorban. Először a NIOK Alapítvány trénerképző programjában dolgozott, majd az Autonómia Alapítványban adományosztó programokkal foglalkozott. 1999 és 2004 között a C. S. Mott Alapítvány visegrádi országokbeli adományosztó munkáját vezette. 2005 óta szabadúszó és szervezetfejlesztéssel, hálózatfejlesztéssel, értékeléssel foglalkozik. Budapesten él, szabadidejét szívesen tölti beszélgetéssel, kerékpározással, olvasással és jógázással.

Sebestény István

1963-ban született Budapesten. Közgazdász-szociológus, történész és demográfus diplomával rendelkezik, 1992 óta dolgozik a Központi Statisztikai Hivatalban, ahol társadalomstatisztikával, azon belül nonprofit statisztikával, nonprofit kutatással foglalkozik. Főbb területei a nonprofit szektor demográfiája, jogi-gazdasági működési környezete, az állam-civil és az önkormányzati-civil együttműködés helyzete, alakulása. Részt vett több nemzetközi kutatásban, programban is (The Johns Hopkins Comparative Nonprofit Sector Research, Future of Civil Society, NGO E-Manual), több szakmai cikk szerzője. Alapítója a Civitalis Egyesületnek, szerkesztője a Civil Szemlének és a kolozsvári Civil Fórumnak. 2004 óta részt vesz a Nemzeti Civil Alapprogram munkájában, 2006-tól a Tanács tagja volt.

Designed: Varadi | Developed: Farm